Casa Terraza Mexicana
Hotellet Casa Terraza Mexicana Puerto Escondido är beläget 2 km från Bahia Puerto Escondido och inom 6 minuters gångavstånd från Perez Gasga.
Det tar dig 5 minuter med bil till Puerto Escondido flygplats. Gästerna kan besöka Mirador Summer Romance, som finns 3 km från detta hotell. Från hotellet tar det 10 minuter med bil till Playa Carrizalillo. Busstationen Terminal Turistica Municipal ligger också inte långt från boendet.
Rummen har matplats, samt te-/kaffebryggare för din bekvämlighet. Rummen är utrustade med vattenkokare, kylskåp och köksredskap.
Gästerna kan också testa mexikanska rätter på restaurangen Osa Mariposa, mindre än 6 minuters promenad från Casa Terraza Mexicana i Puerto Escondido.
- Lokala sevärdheter
- Liberacion de tortugas Vive Mar1219 km
- Benito Juarez Market1105 km
- Playa Coral1283 km
- Fundacion Casa Wabi367 km
- Plaza Bonanza1371 km
- Ecole de Surf Erizos644 km
- Perez Gasga365 km
- Jardin Botanico Universidad del Mar campus433 km
- Flygplatser
- Puerto Escondido Flygplats3,3 km
Bekvämligheter på boendet
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
På rummet
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Casa Terraza Mexicana?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Casa Terraza Mexicana till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Casa Terraza Mexicana?
Mellan Puerto Escondido flygplats och hotellet Casa Terraza Mexicana är det 0,7 km. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Casa Terraza Mexicana?
Gästerna på hotellet Casa Terraza Mexicana måste checka ut till 15:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy har hotellet Casa Terraza Mexicana?
Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på hotellet Casa Terraza Mexicana.